Warszawskie spacery…

Warszawskie spacery…

Szanowni Państwo,

w niedzielę 13 listopada 2022 ok. godz. 13.00 przez teren osiedla przejdzie wycieczka, prowadzona przez licencjonowaną przewodniczkę warszawską, Panią Sylwię Kasprowicz.
Poniżej opis dostarczony przez PTTK: „(…) wizyta jest powtórzeniem spaceru z października 2016, podczas którego turyści mieli możliwość zwiedzić Państwa dziedziniec. Wycieczka jest organizowana przez Warszawski Oddział Przewodników PTTK. Zarazem zapraszam Państwa do uczestnictwa w wycieczce, której kluczem programu byłby wstęp na dziedziniec Spółdzielni Szare Domy, budynków wzniesionych w latach 1928-1929 według projektu Jana Stefanowicza. Jest to miejsce wyjątkowe ze względu na plastyczne zastosowanie szarej cegły oraz nowoczesną szkieletową konstrukcję domów. Szare Domy, teraz w barwach jesieni, wielokrotnie były nagradzane w konkursie „Warszawa w kwiatach” organizowanym przez prezydenta Starzyńskiego.

Na trasie będziemy podziwiać modernistyczne budynki z dwudziestolecia międzywojennego przy ul. Narbutta, ul. Rakowieckiej, ul. Madalińskiego, ul. Łowickiej i ul. Kieleckiej, jak również obiekty z późniejszego okresu. Trasę rozpoczniemy na pętli tramwajowej Kielecka, a zakończymy pod Centrum Łowicka. Będę opowiadać o architektach, poszczególnych właścicielach i funkcjach obiektów na trasie oraz przytaczać mniej znane historie z nimi związane. Wycieczce będzie towarzyszyła bogata ilustracja fotograficzna: portrety mieszkańców, grafiki oraz zdjęcia, jak wyglądały dane budynki i ulice w przeszłości.

Wycieczka to ogólnodostępny spacer, kierowany do mieszkańców Warszawy i wszystkich tych, którzy chcieliby lepiej poznać historię i architekturę naszego miasta. Liczebność wycieczek wynosi około 30-40 osób.(…)”

Więcej informacji dla mieszkańców na tablicach ogłoszeń.

Ulotka programowa:

Spacery jesienne 2022 r sk
Comments are closed.
-/SMSD 2019-2022/-

Nie możesz kopiować zawartości naszych stron!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial